Prozkoumejte všechny služby z energetického sektoru, které nabízí platforma ENERGY-HUB

Polovina Čechů neprovádí pravidelné kontroly kotle

25. 10. 2018
22:00
eon.cz Martina Slavíková

Podle říjnového průzkumu agentury IPSOS pro společnost E.ON si pouze polovina Čechů nechává kontrolovat svůj kotel pravidelně každý rok. 46 % lidí vlastní relativně nový kotel – do pěti let, naopak 21 % oslovených má kotel starší než deset let. Roli zde hraje především finanční stránka věci, protože dvě třetiny dotázaných uvedly, že pořízení nového kotle by představovalo citelný zásah do jejich rozpočtu. Řešením může být inovativní produkt Kotel za půl, který klientovi nabízí komplexní řešení – vstupní náklady na pořízení kvalitního kondenzačního kotle Buderus snižuje na polovinu, zahrnuje zajištění instalace, a navíc přináší prodlouženou záruku na 5 let a po stejnou dobu i pravidelné roční kontroly spotřebiče i spalinových cest.

# technologie
# bezpečnost
# TZ
# emise

„Průzkum ukázal, že téměř polovina lidí má kotel poměrně krátkou dobu – do pěti let, pětina dotázaných pak vlastní kotel starší než 10 let. Dva z deseti respondentů zvažují, že si výhledově pořídí nový kotel, přičemž dvě třetiny z nich tak hodlají učinit do dvou let. Nejčastějším důvodem výměny starého kotle za nový je jeho stáří,“ říká Jan Zápotočný, člen představenstva E.ON Energie.

Při výběru nového kotle je pro spotřebitele nejdůležitějším kritériem cena. Pořízení nového kotle by pro dvě třetiny lidí představovalo znatelný zásah do rodinného rozpočtu. Bezplatné odložení části platby při pořízení nového kotle by uvítalo 52 % lidí. Chytrým řešením pro klienty je náš nový produkt Kotel za půl, který snižuje počáteční cenu kotle na polovinu, přičemž zbytek lze uhradit v pravidelných měsíčních splátkách po dobu pěti let bez navýšení. Služba navíc přináší prodlouženou záruku na 5 let a po stejnou dobu i pravidelné roční kontroly spotřebiče i spalinových cest,“ vysvětluje Jan Zápotočný. Služba zatím poběží jako pilotní projekt na území Prahy, ve středních a východních Čechách a části Vysočiny. Pokud bude o produkt zájem, rozšíří se na celé území ČR.

Kromě ceny lidé nejčastěji při výběru kotle řeší úsporu energie, celkovou spotřebu a výkon topného zařízení. Méně než 10 % dotázaných pak přihlíží k hlučnosti spotřebiče a nákladům na servis a montáž. „Jenže právě samotná demontáž starého kotle a instalace nového může vyjít na nemalé peníze, třeba až na dvě třetiny ceny kotle. Přitom celých 47 % lidí nemá tušení, kolik montáž nového kotle může stát,“ upozorňuje Luboš Vrbata, manažer E.ON Energie zodpovědný za zákaznická řešení. Jelikož služba Kotel za půl nabízí klientům komplexní řešení, zahrnuje kromě plynového kondenzačního kotle Buderus s regulací i zajištění jeho instalace včetně spojovacího materiálu a základní sady odkouření.

„Průzkum odhalil, že 51 % lidí neprovádí každoroční pravidelné revize kotlů. Pouze polovina lidí ví, že kontrolu kotle a spalinových cest je potřebné provádět pravidelně jednou ročně. Polovina to i dodržuje, pětina pak nechá kotel odborně zkontrolovat jednou za dva roky,“ říká Luboš Vrbata. Pravidelná kontrola topného zařízení i spalinových cest je přitom klíčová pro bezpečné a efektivní fungování kotle a může významně prodloužit dobu životnosti topného zařízení. Průzkum dále odhalil, že 61 % z respondentů, kterým se o pravidelné kontroly plynového kotle nestará jejich dodavatel, by tuto službu uvítalo. „Právě proto jsme tuto potřebu klientů zohlednili i u nové služby Kotel za půl. O pravidelné kontroly spotřebiče i spalinových cest se postaráme my. Na nutnost kontroly zákazníka dopředu upozorníme a následně ji také sami provedeme, klient se nemusí o nic starat,“ vysvětluje Luboš Vrbata. 

Z průzkumu vyplývá, že pokud by lidé uvažovali o modernizaci vytápění, tak vytápění pomocí plynového kotle, ať už kondenzačního (22 % respondentů) nebo klasického (16 %), patří spolu s tepelným čerpadlem (28 %) k preferovaným volbám. „Chceme přispívat k tomu, aby čeští spotřebitelé využívali ve svých domácnostech ty nejkvalitnější technologie v oblasti vytápění. V rámci služby Kotel za půl získají úsporný a kvalitní kondenzační kotel Buderus Logamax plus GB072 s regulací, který lze v České republice koupit exkluzivně u E.ONu. Kotel navíc umožňuje i chytré hlášení poruch a ovládání prostřednictvím mobilní aplikace,“ vypočítává výhody Vít Mrkvička, vedoucí prodeje tepelné techniky pro domácnosti společnosti Bosch Termotechnika, která kotle Buderus vyrábí.

Výhodné jsou i podmínky financování, kdy klient jednorázově složí pouze polovinu ceny kotle a zbytek může uhradit v pravidelných měsíčních splátkách po dobu pěti let bez navýšení. „Naši stávající zákazníci, kteří od nás odebírají plyn, navíc získají ještě malý bonus – nebudou muset platit až pět měsíčních splátek, takže pro ně nákup nového kotle bude ještě výhodnější,“ doplňuje Luboš Vrbata.

„Spolupráce mezi společnostmi E.ON a Bosch Termotechnika vznikla na základě mezinárodního partnerství, které má za výsledek nabídku kotle Buderus v rámci služby Kotel za půl,“ uzavírá Václav Klein prokurista společnosti Bosch Termotechnika.


O výzkumu

Výzkum realizovala v říjnu 2018 agentura IPSOS. Online dotazování se zúčastnilo 525 respondentů z ČR. Cílovou skupinou byli lidé, kteří ve své domácnosti používají k vytápění kotel.

 

Více informací na www.eon-teplo.cz

související články

Vídeň nabízí zelené fasády na klíč. Zařídí formality a uhradí až 70 procent nákladů

29. 05. 2020
16:00
Eurocomm-PR

Vídeňský magistrát začal nabízet vlastní zelené fasády. Jednoduchý modulární systém lze umístit do ulic i vnitrobloků a město na něj přispěje až 5 700 eur. Součástí balíčku BeRTA All-in-One jsou konzultace, plánování, zařízení všech formalit, dovoz…

# TZ
# dotace
# životní prostředí

Střešní fotovoltaiky se stávají standardem pro střední třídu. ČEZ Prodej přichází společně s OIG s novým bateriovým systémem pro menší domy

29. 05. 2020
15:33
ČEZ

Fotovoltaické elektrárny začínaly jako instalace pro ekologicky smýšlející rodiny a technologické fanoušky. Pak se staly doménou…

# OZE slunce
# technologie
# TZ
# trhy
# AKU-BAT

Státní rezervy levnou ropu nezískají. Neumíme to tak rychle a spotřeba klesá, tvrdí průmysl

29. 05. 2020
15:33
Euro

Levná ropa, jejíž cenu stačil až do záporných hodnot prudký pokles poptávky v době pandemie,

# ropa
# bezpečnost
# strategie

Při stavbě vedení vysokého napětí usazoval stožáry vrtulník

29. 05. 2020
15:33
ČEZ

Hradec Králové, 29. května 2020 – Celkem v pěti etapách došlo k opravě pěti odboček vedení vysokého napětí 35 kV u Pecky a okolí…

# elektřina
# TZ
# infrastruktura

Reaktor druhého bloku elektrárny Temelín je plnoletý

29. 05. 2020
10:32
ČEZ

Rovných 18 let provozu oslaví v neděli reaktor druhého bloku Jaderné elektrárny Temelín. Energetici ho poprvé nastartovali 31.…

# jádro
# TZ

Green Way Day 2020

08. 06. 2020
Restaurace Folklore Garden, Na Zlíchově 18, Praha 5 Hlubočepy Praha
4. ročník nové formy setkávání a vzdělávání odborníků v oblasti úspor energie a technických zařízení budov.

Elektromobilita v roce 2020

09. 06. 2020
Sokolovská 138, 186 76 Praha 8 Hotel Olympik, Praha
Evropská komise představila ve svém návrhu „Green Deal“ z prosince 2019 zpřísňování emisních limitů CO2 s cílem zajistit od roku 2025 jasné směřování k bezuhlíkové mobilitě. Automobiloví výrobci mluví o jediném možném směru, jak dosáhnout výrazného snížení CO2, a sice, vydat se cestou plné elektrifikace. Evropská komise očekává, že v roce 2025 tak vznikne na 1 milión dobíjecích míst. 

Nákup energie v organizacích veřejné správy - webináře

12. 05. 2020 - 16. 06. 2020
on-line
Seriál seminářů o optimalizaci nákupu energie v organizacích veřejné správy. Letošní jaro on-line.

Komoditní data

31.05.2020
€/MWh okte
Base
2.84667
-79.144 %
Peak
2.56
-76.0393 %
Offpeak
3.13333
-81.1406 %
31.05.2020
€/MWh elix
Base
-7.04167
-159.261 %
Peak
-24.275
-432.496 %
Offpeak
10.1917
-38.0979 %
30.05.2020
€/MWh ote
Base
10.2221
-52.9117 %
Peak
6.165
-71.8846 %
Offpeak
14.2792
-33.5518 %

ENERGY-HUB je moderní nezávislá platforma pro průběžné sdílení zpravodajství a analytických článků z energetického sektoru. V rámci našeho portfolia nabízíme monitoring českého, slovenského i zahraničního tisku.

51404
Počet publikovaných novinek
1693
Počet publikovaných akcí
487
Počet publikovaných článků
ENERGY-HUB využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování jakéhokoli obsahu či jeho části veřejnosti je bez předchozího souhlasu výslovně zakázáno.
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5, Česká republika