Budinský: Může za vysoké ceny elektřiny i Lipská burza?
Vzestup cen elektřiny v roce 2022 vedl k tomu, že někteří prodejci elektřiny nebyli schopni splnit zvýšené požadavky na složení či doplnění marginů a přestali postupně elektřinu dodávat, což vedlo k dalšímu nárůstu cen elektřiny. Nabídka elektřiny totiž významně poklesla při nezměněné poptávce a cena elektřiny se krátkodobě dostala až těsně pod hranici 1000 EUR za 1 MWh. Burza EEX přestala v tomto období plnit svou kurzotvornou roli.

Nejste přihlášen
Pokud si chcete přečíst více, staňte se členy ENERGY-HUB club
Přihlásit seVyzkoušejte měsíční členství v ENERGY-HUB clubu zdarma!
Související články
Zveřejnění manuálu pro podávání žádostí o kompenzace poskytované na dodávku elektřiny a plynu za stanovené ceny
Máme více svobody, řekl šéf Ferrari k povolení syntetických paliv po roce 2035
Automobilka Ferrari nechce zákazníkům říkat, na co mají jezdit, nýbrž nabídnout výběr z hybridů, elektromobilů i spalovacích aut.…
Další rána pro čínské továrny. Japonsko omezí vývoz zařízení na výrobu polovodičů
Japonsko omezí vývoz 23 typů zařízení používaných k výrobě polovodičů. Toto opatření má sladit kontrolu nad obchodem s vyspělými t…
Temelínské infocentrum bude svítit modře. Energetici se tak připojí k podpoře lidí postižených autismem
Obě jaderné elektrárny Dukovany i Temelín se společně s dalšími provozy Skupiny ČEZ i letos připojí k celorepublikové kampani „Čes…
Špatná nafta na čerpací stanici Globusu. Řetězec dostal dvoumilionovou pokutu
Česká obchodní inspekce odhalila opakované problémy s kvalitou nafty na čerpací stanici brněnského Globusu. K měření došlo třikrát…
ENERGY-HUB je moderní nezávislá platforma pro průběžné sdílení zpravodajství a analytických článků z energetického sektoru. V rámci našeho portfolia nabízíme monitoring českého, slovenského i zahraničního tisku.