Češi elektrárny chtějí, ale ne za humny. Brání se větrníkům i úložišti
Česko to má v elektroenergetice spočítané. Do roku 2025 se podle analýzy ČEPS stane čistým dovozcem elektřiny. Pokud se nechce za pár let potýkat s nedostatkem, musí co nejrychleji budovat nové zdroje energie ze slunce, vody, větru i jádra. Veřejné mínění jim v nejrůznějších průzkumech fandí, postoje lidí se ovšem výrazně mění v okamžiku, kdy má elektrárna vyrůst v blízkosti jejich obydlí.

Nejste přihlášen
Pokud si chcete přečíst více, staňte se členy ENERGY-HUB club
Přihlásit seVyzkoušejte měsíční členství v ENERGY-HUB clubu zdarma!
Související články
Další rána pro čínské továrny. Japonsko omezí vývoz zařízení na výrobu polovodičů
Japonsko omezí vývoz 23 typů zařízení používaných k výrobě polovodičů. Toto opatření má sladit kontrolu nad obchodem s vyspělými t…
Německo je jako náměsíčné, pro dekarbonizaci je jádro klíčové, říká šéf Westinghousu
Americké společnosti Westinghouse se podařilo získat miliardový kontrakt na dodávky jaderného paliva pro stávající dukovanské blok…
Jak lze uspořit nejen na energiích i v létě
Ač byla letošní zima milosrdná, přesto si mnoho domácností chtě nechtě vyzkoušelo, jaké to je, muset se omezit při spotřebě energi…
Municipality ve Švédsku odmítly za poslední 3 roky téměř 70 % plánovaných větrných elektráren
Municipality ve Švédsku zamítly v letech 2020 až 2022 více než dvě třetiny projektů na výstavbu větrných parků. Největší podíl zam…
Nový projekt umožní pořízení vlastní FVE zájemcům s omezenými finančními možnostmi
Snaha ušetřit na energiích a touha zvýšit svoji energetickou nezávislost. To jsou dva hlavní důvody, které stojí za rekordním zájm…
ENERGY-HUB je moderní nezávislá platforma pro průběžné sdílení zpravodajství a analytických článků z energetického sektoru. V rámci našeho portfolia nabízíme monitoring českého, slovenského i zahraničního tisku.