E-Mobilita 2023, cesta k soběstačnosti

15. 02. 2023 08:00 - 18:00
Ostrava, na Černé louce, Pavilon A

Třetí ročník diskuzního fóra E-Mobilita si do hledáčku opět bere témata víc než aktuální. Moravskoslezský kraj se stává lídrem na poli vodíkových technologií využitelných v energetice a dopravě. Zástupci kraje nám přiblíží vize regionu, novinky a projekty z oblasti vodíku a vodíkových technologií. Z nedalekých Napajedel přijede technický ředitel firmy Solar Global Zdeněk Tříska s projektem komerčního elektrolyzéru na výrobu zeleného vodíku, zabývat se bude i komplikacemi spojenými s pořízením této technologie a její budoucností. 

Přechod na ekologicky efektivnější dopravu s sebou nese značný tlak na již tak labilní energetický trh, a proto je velice důležité vnímat tyto dvě oblasti jako propojené, a tak s nimi také pracovat. Proto jsme letošní ročník rozšířili o téma soběstačnosti v oblasti administrativních a municipálních budov, které často koexistují s návaznou firemní či městskou dopravní flotilou. 

Akce se koná dne 15. února 2023 v prostorách Pavilonu A na Černé louce za podpory Moravskoslezského kraje, SM Ostrava, ČEZ Energo.

Ředitel ČEZ Energo Martin Václavek nám předá zkušenosti včetně nabízených řešení v rámci decentrálního teplárenství, které budou zajímat zejména zástupce municipalit.

Vice president Svazu průmyslu a dopravy Jan Rafaj nám přiblíží možnosti podpory ze strany svazu, novinky a témata, jimiž se v dané oblasti věnují; z pozice generálního ředitele společnosti Heimstaden s.r.o., největšího poskytovatele nájemního bydlení v MSK, odprezentuje zkušenosti s provozováním firemní elektro flotily, představí úskalí, ale také pozitiva a vize firmy, jak budou dále postupovat v započaté ekologizaci. Nemineme také téma, jak pracovat s nájemním bydlením a jeho adaptací na zelenou dopravu a efektivnější energetiku. 

Změna programu nebo obsahu vyhrazena zadavateli či pořadateli. Neposkytujeme jakoukoli záruku přesnosti, kompletnosti nebo vhodnosti informací a materiálů nalezených nebo nabízených prostřednictvím naší webové stránky. Více v právním ujednání

Energy-Hub doporučuje

Dny teplárenství a energetiky

23. 04. 2024 16:00 - 24. 04. 2024 00:00
Clarion Congress Hotel Olomouc

PRO-ENERGY CON 2024

07. 11. 2024 16:00 - 08. 11. 2024 00:00
Hotel Amande, Hustopeče, ČR
Odborná konference PRO-ENERGY CON pořádaná již od roku 2011, je již tradičním setkáním zástupců a předních odborníků všech energetických odvětví. Konf...

ENERGY-HUB je moderní nezávislá platforma pro průběžné sdílení zpravodajství a analytických článků z energetického sektoru. V rámci našeho portfolia nabízíme monitoring českého, slovenského i zahraničního tisku.

80949
Počet publikovaných novinek
2092
Počet publikovaných akcí
981
Počet publikovaných článků
ENERGY-HUB využívá zpravodajství ČTK, jehož obsah je chráněn autorským zákonem.
Přepis, šíření či další zpřístupňování jakéhokoli obsahu či jeho části veřejnosti je bez předchozího souhlasu výslovně zakázáno.
Drtinova 557/10, 150 00 Praha 5, Česká republika