Kyberbezpečnost a energetická infrastruktura
Válka na Ukrajině vedla ke zvýšenému zájmu o vlastní zdroje elektřiny. Ten ale paradoxně vedl k širšímu využívání technologií pro fotovoltaiku, které pocházejí z Číny. A stejně jako u telekomunikací jsou o jejich zabezpečení oprávněné pochybnosti.
Nejste přihlášen
Pokud si chcete přečíst více, staňte se členy ENERGY-HUB club
Přihlásit seVyzkoušejte měsíční členství v ENERGY-HUB clubu zdarma!
Související články
Ochranná budova reaktoru druhého bloku v Temelíně splnila bezpečnostní zkoušku
Ochranná budova kolem reaktoru druhého bloku Jaderné elektrárny Temelín splňuje všechna kritéria těsnosti. Vyplývá to z bezpečnost…
Germany set to cross 100 GW milestone
Germany might exceed 100 GW of cumulative solar capacity in 2024, as new projections from Bundesverband der deutschen Energie- und…
Chodov posoudí nabídku výstavby větrných elektráren v katastru města
Chodov bude zvažovat nabídku výstavby větrných elektráren v katastru města. Na Smolnické výsypce by chtěla pět větrníků postavit s…
Coupling PV with direct air capture
Researchers in China have suggested to combine PV plants with direct air capture (DAC) technologies in an effort to reduce solar c…
Ukončili analýzu na mieste poškodenia káblov v Baltskom mori
Švédske a fínske orgány v stredu informovali, že ukončili vyšetrovanie na mieste, kde boli v Baltskom mori poškodené dva komunikač…
ENERGY-HUB je moderní nezávislá platforma pro průběžné sdílení zpravodajství a analytických článků z energetického sektoru. V rámci našeho portfolia nabízíme monitoring českého, slovenského i zahraničního tisku.