Jak se odborníci mýlili v cenách energií. Fenoménem současnosti je nepředvídatelnost
Jestli byla energetická krize v letech 2021–2023 nepoučenému spotřebiteli k něčemu dobrá, pak aby ho naučila, že jeho smlouva s dodavatelem je zásadní. Trh s energiemi si tehdy prošel nebývale turbulentním obdobím, během kterého se velkoobchodní ceny plynu a elektřiny pohybovaly i ve více než desetinásobcích původních i následných úrovní. Spotřebitelé se začali četněji ptát a vyhledávat komentáře, názory a doporučení expertů, zda si cenu elektřiny nebo plynu smluvně zafixovat a na jak dlouho.

Nie ste prihlásený
Ak si chcete prečítať viac, staňte sa členmi ENERGY-HUB club
Prihlásiť saVyskúšajte mesačné členstvo v ENERGY-HUB clubu zadarmo!
Súvisiace články
Ropa zdražuje kvůli nadějím na průlom v obchodních rozhovorech mezi USA a Čínou.
Ceny ropy se dnes výrazně zvyšují, za jejich růstem stojí naděje na průlom v nadcházejících obchodních jednáních mezi Spojenými st…
Reuters: USA a Rusko hledají cesty k obnovování dodávek ruského plynu do Evropy
Američtí a ruští představitelé jednají o tom, jak by mohly Spojené státy pomoci k obnovování dodávek ruského plynu do Evropy. Agen…
Europoslanci podpořili volnější pravidla pro plnění plynových zásobníků
Europoslanci dnes schválili volnější pravidla pro plnění plynových zásobníků před zimou. Podpořili tak podobné rozhodnutí členskýc…
ORLEN staví fotovoltaické elektrárny na čerpacích stanicích
Skupina ORLEN Unipetrol pokračuje v naplňování své strategie udržitelného rozvoje a dekarbonizace. Součástí této strategie je i ro…
Zásoby plynu v Evropě jsou nízké, ale díky prudkému poklesu ceny se budou snadněji doplňovat
Ještě před měsícem se zdálo, že evropské země si budou muset za plyn pořádně připlatit.
ENERGY-HUB je moderná nezávislá platforma pre priebežné zdieľanie spravodajstva a analytických článkov z energetického sektora. V rámci nášho portfólia ponúkame monitoring českej, slovenskej aj zahraničnej tlače.